דף הבית » מיזם 'דרוש ניסיון' לתעסוקת אזרחים ותיקים

מיזם 'דרוש ניסיון' לתעסוקת אזרחים ותיקים

האדם מעביר חלקים גדולים מאוד מחייו בעבודה, ולו מכיוון שזו הדרך היחידה שלנו להתנהל כיום בעולם. אלא שמעבר לחשיבותמיזם 'דרוש ניסיון' לתעסוקת אזרחים ותיקים הכספית, לעבודה יש כמה תפקידים עיקריים. בין השאר, היא מאפשרת לנו להישאר פעילים, ממלאת את זמננו ומביאה לתחושת חיוניות.
בהתחשב בכל אלה, לא מפתיע מדוע בשנים האחרונות יש מודעות הולכת וגדלה ליתרונות האפשריים הנוספים של העבודה עבור האוכלוסייה המבוגרת, ובכלל זה ניצול ראוי של הכישורים והניסיון שצברו במהלך השנים, מילוי הזמן הפנוי שלהם, מניעת מצבי בדידות, עלייה בביטחון העצמי וכמובן שגם שכר, התורם ליציבות הכלכלית (שאינה מובנת מאליה) בגיל מבוגר. כמובן שמנקודת המבט של מעסיקים, ארגונים וחברות יש יתרונות לא מבוטלים בהעסקת עובדים מבוגרים, שהם מנוסים, ידענים ולרוב גם מסורים.

זה הזמן להכיר מקרוב את מיזם "דרוש ניסיון"

פרויקט "דרוש ניסיון" מטעמו של המשרד לשוויון חברתי (בשיתוף פעולה עם עמותת "והדרת") הוא אחת היוזמות המבורכות בהקשר הנוכחי. המדובר במיזם תעסוקה לבני הגיל השלישי, שנועד לקדם את התעסוקה בקרב אזרחים ותיקים ולסייע בהשמה שלהם בתפקידים המתאימים להם, כך שהם יוכלו להשתלב בצורה נאותה בשוק העבודה הישראלי.

כדי להגשים את המטרות האלה, כוללת התכנית כמה וכמה כלים. הראשון שבהם הוא אתר אינטרנט למחפשי עבודה הנמצאים בגיל הפרישה, בו הם יכולים למצוא משרות וגם לקבל מידע מקיף על נושאים שעשויים להיות רלוונטיים עבורם: סדנאות הכנה לשוק העבודה, מיסוי הכנסות, טיפים למציאת עבודה בגילאים מבוגרים, מדריכים ודגשים בכתיבת קורות חיים ותוכניות תעסוקה שיכולות להיות רלוונטיות במיוחד עבורם. באתר אזור אישי אליו האזרחים הוותיקים יכולים להירשם על מנת למלא את הפרופיל האישי שלהם, לעיין ברשימת המשרות ולצפות במשרות מתאימות שהמערכת מאתרת עבורם בהתאם לנתונים האישיים אותם הגדירו.

לצד אתר האינטרנט, במסגרת הפרויקט מופעל עבור האזרחים הוותיקים מוקד טלפוני בו הם יכולים לקבל את הסיוע והליווי הנדרשים בדרך למציאת המשרות המתאימות להם. צוות של עובדים ומתנדבים זמין לספק למבוגרים ייעוץ ומידע בכל הנושאים שעשויים להיות רלוונטיים בעולם העבודה, לרבות כתיבת קורות חיים, איתור משרות (דרך האתר או מחוצה לו) וכן הלאה.

תעסוקה, הסברה והעצמת המודעות להעסקת אזרחים ותיקים

אנשים מבוגרים רבים נתקלים בקשיים, שמונעים מחלקם לחפש מלכתחילה עבודה בגיל מבוגר יחסית. חלק מהם מרגישים שהכישורים שלהם אינם עולים בקנה אחד עם הדרישות של העולם המודרני, למשל בכל הנוגע לכישורי המחשב הנדרשים בחלק גדול מהמשרות. גם מהבחינה הזו יש בשורות חיוביות מהפרויקט, והוא שהאזרחים הזקוקים לכך יוכלו לקבל סיוע מקיף: החל מהפניה לסדנאות המכינות אותם לשוק העבודה ועד למסגרות שונות של ריענון כישורי מחשב, תוכנות ממוחשבות נפוצות בעת הנוכחית וכן הלאה.

רק בשנים האחרונות המודעות ליתרונות העסקת עובדים מבוגרים עולה, כאשר בקרב לא מעט מעסיקים יש עדיין חששות מכך: הדאגה למשל שהעובד הוותיק יתקשה לעמוד בקצב העבודה המהיר הדרוש כיום, או הרצון שלהם לפנות מראש לעובדים צעירים יותר שיכולים ללוות את החברה שנים. בדיוק מהסיבות האלה נעשים במסגרת הפרויקט וכחלק מפעילות המשרד לשוויון חברתי ועמותת "והדרת" מאמצי הסברה אדירים, עד לרמה של שינוי עמדות בכיוון הרצוי (והנכון עבור החברה כולה, בלא מעט מובנים). המטרה היא לגרום למעסיקים הפוטנציאליים להתבונן ביתרונות המגוונים של העסקת עובדים מבוגרים, שחלקם הוזכרו מעלה, תוך הבנה שהחסרונות שקיימים בחלק מהמקרים עשויים להתבטל בשישים.

כולנו תקווה שתוכניות מבורכות דוגמת אלה יצברו תאוצה בשנים האחרונות, כך שנקבל יותר ויותר אזרחים ותיקים בשוק העבודה, במשרות המתאימות להם. זהו מצב ממנו כולנו עשויים לצאת נשכרים. לקריאה נוספת: דרוש ניסיון – פורטל התעסוקה לאזרחים מבוגרים.

 

אןלי יעניין אותך גם:

ניהול כספי הפנסיה – כל אפשרויות החיסכון

כיצד מוצאים עבודה בגיל מבוגר? מדריך לפנסיונר

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715442

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר